اثر مرکب

اثر مرکب

اثر مرکب 861 573 سجاد شکرچیان

شناسنامه کتاب

نویسنده: دارن هاردی

حوزه: توسعه فردی

سال نشر: 2010


معرفی کتاب

در حوزه توسعه فردی، کتاب فراوان هست اما کتاب اثر مرکب چیز دیگری است. این کتاب با نگاهی جامع و واقع بینانه، عواملی که باعث پیشرفت یا پس رفت انسان می شوند را معرفی کرده و بیان می کند که چگونه می توان با کنترل آن ها، در مسیر موفقیت حرکت کرد. این کتاب تکنیک هایی کاملا عملی جهت رهایی از تله شکست و ناامیدی و حرکت در مسیر امید و موفقیت ارائه می کند.

ایده اصلی کتاب اثر مرکب در این است که برای موفقیت قرار نیست هیچ معجزه یا اتفاق خارق العاده ای بیافتد. قرار نیست انقلابی رخ دهد، در قرعه کشی برنده شویم، یا ناگهان شانس در خانه مان را بزند. بلکه موفقیت لانه در اقدامات کوچک و به ظاهر کم ارزشی دارد که حتی به چشم هم نمی آیند. اما ترکیب این اقدامات به ظاهر کوچک، در بلند مدت اثراتی جدی در زندگی ما دارند. اگر اقدامات کوچک، مثبت باشند، جهشی عظیم را در بلند مدت خواهیم دید و اگر منفی باشند، دچار شقاوت خواهیم شد.

این کتاب تمام نیروهای اثرگذار بر خوشبختی یا بدبختی ما انسان ها را به سه دسته تقسیم بندی می کند:

  • انتخاب ها
  • عادت ها
  • محیط

و برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت، تکنیک هایی در هردسته ارائه می کند.

به کار بستن همه این تکنیک ها نیازمند پذیرفتن یک اصل اساسی است:

ما مسئول صد در صد زندگی خود هستیم.

بدون شک، پختگی و غنای کتاب، ناشی از تجربیات ارزشمند نویسنده کتاب، دارن هاردی است. او مدیر و ناشر نشریه SUCCESS بوده است که به واسطه این نشریه با افراد موفق بسیاری در زمینه های مختلف دیدار داشته و تجربیات آنها را شنیده است. خود وی نیز یک کارآفرین بسیار موفق است. قرار گرفتن در میان افرادی که مسیر موفقیت را پیموده اند، به وی کمک کرده که فرمول های این مسیر را کشف کند. فرمول هایی که در کتاب اثر مرکب به خوبی توضیح داده شده اند.

دارن هاردی، نویسنده کتاب اثر مرکب